Wspomnienia

Podsumowanie kwietnia 2018

Praca wre, a na blogu znowu cisza. Skąd ona się wzięła? To wyjaśniam w dalszej części wpisu. A poza tym, wiadomo – książki i filmy, dodatkowo torby i trochę od siebie w części życiowo i blogowo.

 

Książki

Liczba książek przeczytanych: 0
W kwietniu nie przeczytałam ani jednej książki, choć nadal czytam Moją najdroższą. Za to dokończyłam czwarty, piąty i szósty numer „G’rls Room”.

Najlepsza pozycja: trzy numery „G’rls Room”

Największe rozczarowanie: brak

Liczba opublikowanych recenzji: 1
— Tamte dni, tamte noce

Liczba książek zdobytych: 15

 

podsumowanie kwietnia 2018

Mit urody – Naomi Wolf
Druga płeć – Simone de Beauvoir
Ostatnia wizyta – Jacek Ostrowski
Bestia. Studium zła – Magda Omilianowicz
I odpuść nam nasze… – Janusz Leon Wiśniewski
Czarna – Wojciech Kuczok
Preparator – Hubert Klimko-Dobrzaniecki
Moja Lady Jane – Cynthia Hand, Jodi Meadows, Brodi Ashton
Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy – Joanna Wrycza-Bekier
Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę – Joanna Wrycza-Bekier

Podróże po ludzkim ciele – Gavin Francis
Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat – Paul Caroline
Może kiedyś, innym razem – Joanna Gawrych-Skrzypczak
Dotyk słońca – Karolina Wilczyńska
Kocie oko – Margaret Atwood

 

Kwiecień jest kolejnym szalonym miesiącem pod względem książek, które do mnie przybyły. Po lewej stronie widać książki, które kupiłam na nieprzeczytane.pl, zaś po prawej jest stosik recenzencki, choć dwie z tych pozycji to niespodzianki. Podróże po ludzkim ciele jest od wydawnictwa Bukowy Las, Girl Power od Publicat, natomiast Kocie oko to wynik współpracy z wydawnictwem Wielka Litera. Dotyk słońcaMoże kiedyś innym razem to wspomniane niespodzianki od wydawnictwa Poznańskiego, które za każdym razem mnie dziwią, bo nie jest to literatura, która mnie interesuje, więc nadal nie wiem skąd ten wybór. Nie zdziwiłaby mnie fantastyka czy kryminał albo thriller, ale leniwa obyczajówka nie za bardzo wpisuje się w mój gust.

 

torby nadwyraz.com kołdrian wziąć

W tym miejscu również chciałam pochwalić się zakupem toreb z nadwyraz.com. Myślałam, myślałam aż wreszcie skusiłam się na Kołdriana i „Wziąć”. Torby są duże, pojemne i porządnie wykonane, co będziecie mogli zobaczyć również na Instagramie. U góry zdjęcie pokazujące jak prezentują się „na sucho”.

 

Filmy

— Wspomnienia płatnego zabójcy (2016) – kolejny film, na który się nie pisałam, a który został włączony przez kogoś. Średni przeciętniak i nie wiem, co mogę napisać poza tym.

— Sierota (2009) – thriller, który oglądałam z przyjaciółką. Naprawdę niezły i ryjący to co powinniśmy mieć na karku. Bardzo dobra gra głównej bohaterki Isabelle Fuhrman.

— Siedem minut po północy (2016) – ekranizacja obejrzana niedługo po przeczytaniu książki i chyba do wszystkiego odniosę się w osobnym tekście. Tak jak to było w przypadku Tamte dni, tamte noce.

— Vaiana: Skarb oceanu (2016) – kolejna udana bajka Disneya. Największym zaskoczeniem jednak okazała się dla mnie osoba, która dubbingowała Mauiego, a jest nim nie kto inny, jak Igor Kwiatkowski znany z kabaretu Paranienormalni (grający chociażby Mariolkę i Kryspina).

 

 

Życiowo i blogowo

Kwiecień to miesiąc nowej pracy. Trzeciej od listopada. Znowu handel, bo jak na razie bez doświadczenia nie widzę siebie nigdzie indziej. To dlatego na blogu ostatnimi czasy była taka cisza. Dwunastogodzinne stanie przy kasie daje w kość, ale już się przyzwyczaiłam, tak więc mam nadzieję, że od teraz w dni wolne będę mogła nadrabiać co nieco i nie będzie tak długich przerw.

W kwietniu również po raz pierwszy udałam się na Blog Conference Poznań, o czym będzie osobny tekst, tak więc nie rozpisuję się na ten temat tutaj. Post jest już prawie gotowy – muszę go tylko dokończyć i pomyśleć nad zdjęciami. Myślę, że w maju jeszcze się pojawi. Tak samo jak tekst o Pyrkonie. Chciałam być na kolejnej edycji, ale niestety nie dam rady. Ale kto wie – może za rok już mi się uda.

 

 

Internet

— Jak Lale Sokolov zakochał się w dziewczynie, której wytatuował w Auschwitz obozowy numer, czyli wywiad z Heather Morris, autorką Tatuażysty z Auschwitz. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy 18 kwietnia tego roku.

— Zwierz mówi o żeńskich końcówkach, czyli Bloger czy blogerka czyli dlaczego nie warto zostawać w tyle za językiem.

— Ach Tak! Pisze o podziale obowiązków według Vonneguta – Umowa dotycząca obowiązków domowych, jaką Kurt Vonnegut zawarł ze swą ciężarną żoną.

— Restrykcyjne prawo: ograniczenie liczby czy bezpieczeństwa aborcji? na to pytanie odpowiada Kasia Gandor na swoim kanale.

— Mamo, jestem niewystarczająco ładna – czyli dający do myślenia tekst Miss Ferreiry.

 

 

A Wy, co ciekawego przeczytaliście lub obejrzeliście w kwietniu? Zapraszam również do zaglądania na moje profile społecznościowe, gdzie dodaję coś więcej od siebie:

Fan Page | Instagram | Twitter | Tumblr 

 

 

Oraz na OLX, gdzie sprzedaję książki i ubrania. Ceny bardziej aktualne niż w zakładce „Sprzedam”.

OLX