Lipiec już prawie za nami, a ja dopiero dodaję podsumowanie czerwca. Już teraz mogę powiedzieć, że te dwa miesiące, to czas filmów i seriali, tak więc, jeśli jesteście ciekawi, co też ciekawego (lub nie) obejrzałam i przeczytałam, a także co nowego pojawiło się w biblioteczce, to zapraszam.
Książki
Liczba książek przeczytanych: 2
— Moja najdroższa – Gabriel Tallent
— Pucked – Helena Hunting
Najlepsza pozycja: brak
Największe rozczarowanie: brak
Liczba opublikowanych recenzji: 2
— Sztuka obsługi penisa
— Moja najdroższa
Liczba książek zdobytych: 12
Kosmiczne dziewczyny – Libby Jackson
Mózgobrednie. 20 i pół mitu o mózgu i jak on naprawdę działa – Henning Beck
Bluzgaj zdrowo. O pożytkach z przeklinania – Byrne Emma
Historia pszczół – Maja Ludne
Błękit – Maja Linde
Kontekst – Leonardo Sciascia
Opowieść wigilijna o wampirach – Sarah Gray
Szeptucha – Katarzyna Berenika Miszczuk
Noc kupały – Katarzyna Berenika Miszczuk
Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk
Przesilenie – Katarzyna Berenika Miszczuk
Sekretnik szeptuchy – Katarzyna Berenika Miszczuk
W tym miesiącu znowu przybyło do mnie dużo książek, ale.. kilka z nich to powtórki w kolekcji, ale wymyślę co z nimi zrobić. O tym dowiecie się niebawem, a mowa tutaj oczywiście o dwóch pierwszych tomach Kwiatu paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk. Cały komplet otrzymałam od wydawnictwa W.A.B. do recenzji i na pewno niedługo się za niego zabiorę. Kosmiczne dziewczyny to egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Kobiecego, Mózgobrednie od wydawnictwa Feeria, Bluzgaj zdrowo od wydawnictwa Buchmann, Historia pszczół i Błękit (tym raz egzemplarz finalny) to książki od wydawnictwa Literackiego, a Kontekst Leonardo Sciascia i Opowieść wigilijna o wampirach Sarah Gray to wynik moich odwiedzin w Biedronce po coś do jedzenia i picia. O Kontekście nigdy wcześniej nie słyszałam, więc jeśli czytaliście ten tytuł to z chęcią zapoznam się z Waszymi opiniami. Jak w sumie o wszystkich książkach.
Filmy
— Deadpool 2 (2018) – To film na który czekałam od skończenia oglądania pierwszej części. Niestety… przeliczyłam się. Już dawno chyba żadna ekranizacja mnie tak nie zawiodła. Oczekiwałam wielkiego bum i zachwytu jak dwa lata temu. A dostałam marną kontynuację. O żadnym filmie Marvela jeszcze nie mówiłam tak źle, a to już coś znaczy.
— Lady Bird (2017) – zdobywca dwóch Złotych Globów i pięć dominacji do Oscara. Choć na mnie nie robią wrażenia te wszystkie nominacji, ponieważ mam zupełnie inny gust, to w sumie jestem zawsze ciekawa, czy będę podzielać entuzjazm świata po obejrzeniu filmu. Tutaj się nie zawiodłam. Ciekawy komedio-dramat o zbuntowanej, ale i zagubionej normalnej dziewczynie, którą gra świetna Saoirse Ronan (ja ją zawsze będę pamiętać z roli Melani i Wandy w Intruzie).
— Nie jestem łatwy (2018) – film, który polecała Lady Pasztet na swoim blogu i ja również polecam, ale chyba napiszę o nim nieco więcej w osobnym poście.
— Liga Sprawiedliwości (2017) – oprócz Wonder Woman jest to jedyny film, który obejrzałam z uniwersum DC Comics, ale stwierdziłam, że muszę obejrzeć inne filmy, by bliżej poznać bohaterów, bo widzę wiele podobieństw do Marvela. Momentami mnie trochę nudził, dopiero później się wkręciłam.
— Tomb Raider (2018) – film tak nudny i byle jaki, że aż boli. Jeśli Tomb Raider to tylko Angelina Jolie, koniec kropka.
Internet
— Dlaczego się całujemy? Na to pytanie odpowiada Kasia Gandor na swoim vlogu.
— Uwielbiam występy iluzjonistów, a występ Magus Utopia’s MAGICAL w Brytyjskim Mam talent mnie niesamowicie zaskoczył. Zobaczcie sami!
— Karol Paciorek znalazł ranne zwierzę, co było „inspiracją” do nakręcenia odcinka Znaleźliśmy ranne ZWIERZĘ [co teraz?]. Jeśli byliście kiedyś w takiej sytuacji i nie wiedzieliście, co zrobić, to ten odcinek jest dla Was! A także dla wszystkich innych, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie los.
— Do czego służy mama? Czyli kontrowersyjny i nie na miejscu spektakl, który został wystawiony w szkole podstawowej w Krakowie. Jestem zaskoczona tym, że rodzice się na to zgodzili, jakby w ogóle nie widzieli w tym nic złego. A chyba jeszcze bardziej zaskakuje fakt, że nauczyciele o tym pomyśleli. To chyba jeden z wielu przykładów, który pokazuje jak ważna jest edukacja seksualna w szkołach i kształtowanie umysłów od najmłodszego – najpierw jako lekcje komunikacji, a później wchodzenie w tematykę seksualności, etc.
A Wy, co ciekawego przeczytaliście lub obejrzeliście w czerwcu? Zapraszam również do zaglądania na moje profile społecznościowe, gdzie dodaję coś więcej od siebie:
Fan Page | Instagram | Twitter | Tumblr
Oraz na OLX, gdzie sprzedaję książki i ubrania. Ceny bardziej aktualne niż w zakładce Sprzedam.