Wspomnienia

Wspomnienia czerwca 2017

Czerwiec jest drugim miesiącem obfitym w przeczytane książki i linki, bo film był tylko jeden. Co zostało przeczytane i kupione? Przekonajcie się sami.

 

Książki

Liczba książek przeczytanych: 4
— Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta – Claire North
— Social Media Start – Jason Hunt
— Wypowiedz jej imię – James Dawson
— Polska odwraca oczy – Justyna Kopińska

Najlepsza pozycja: Social Media StartPolska odwraca oczy

Największe rozczarowanie: brak

Liczba opublikowanych recenzji: 0

Liczba książek zdobytych: 3

wspomnienia czerwca 2017

Social Media Start – Jason Hunt
Codziennie Fit – Marta Henning
Żona terrorysty – Anna Sundberg, Jesper Hour

 

W czerwcu wzbogaciłam się aż o trzy książki. Social Media Start kupiłam, bo wreszcie trafiłam na promocję. Niemal od razu przeczytana, recenzja, jeśli ją wreszcie skończę, na pewno się pojawi. Codziennie Fit sprezentowałam sobie z wiadomego powodu – nareszcie wzięłam się za porządne treningi, a przy okazji chcę zacząć zdrowo się odżywiać. Od samego motywowania się zdjęciami z Instagrama człowiek daleko nie zajdzie, więc powoli biorę to co mogę, w swoje ręce. Żona terrorysty to jedyny egzemplarz recenzyjny od wydawnictwa Czarna Owca. Po Polska odwraca oczy zamierzam bliżej przyjrzeć się reportażom i literaturze faktu, a ten tytuł wydaje mi się naprawdę interesujący.

 

 

 

Filmy

— 6 years – melodramat z dosyć irytującą główną bohaterką, która chyba powinna coś zrobić z włosami, bo notoryczne ich poprawianie mogło doprowadzać do szału. Z jednej strony ciekawa historia, z drugiej zaś, mogła zostać o wiele lepiej opowiedziana.

 

 

Internet

— W poprzednich miesiącach polecałam reportaże Konrada Kuczkowskiego, a dziś pora na niesamowity tekst Joanny Mazur z Krótkiego poradnika jak ogarnąć życie, czyli Krajobraz po śmierci.

— Pewnie nie raz i nie dwa każdemu z nas zdarzyło się mieć sen związany z seksem. Króliczek doświadczalny bierze ten temat na tapet i daje wskazówki, co mogą one oznaczać.

— Hania nie boi się mówić o swoich problemach psychicznych i za to też ją cenię, bo nadal jest to temat tabu. Bez żadnego skrępowania mówimy o bólu zęba czy głowy, ale o duszy boimy się mówić. Cały czas traktujemy wizyty u psychologów, terapeutów czy psychiatrów jako coś wstydliwego. Chodzę do dentystyborderline to odcinki, które polecam wam obejrzeć, bo dają do myślenia.

— Jakimi gestami możemy obrazić obcokrajowca? Tego dowiecie się z zestawienia Polityki. Tak samo jak o kilkunastu slangowych zwrotach z języka angielskiego, o których podobno nie nauczycie się w szkole, choć ja kilka z nich właśnie tam poznałam.

— Czasami mi się wydaje, że czytelnicy blogów myślą, że prowadzenie swojej strony to bułka z masłem. Że pieniądze spadają blogerom z nieba za nic. Tak nie jest. To godziny ciężkiej choć przyjemnej pracy. Tam gdzie są plusy muszą być też i minusy i o tych drugich pisze Natalia z Jest Rudo.

— Sama napisałam tekst o introwertyzmie, ale że go jeszcze nie ma, to polecam przeczytać, to co napisała Riennahera – nie zasłaniaj się introwertyzmemnie żyjesz za karę.

— Allegro znów zachwyca ciekawą reklamą. Da się zareklamować w niegłupi sposób? Jak widać da się.

— One Little Smile przychodzi z 10 przydatnymi linkami, w których poleca bardzo ciekawe narzędzia.

— W tym miesiącu zaczęłam się interesować zdrowym odżywianiem i byciem fit bardziej na poważnie, a przed przeczytaniem książki zajrzałam do wpisów Marty. Polecam zajrzeć do: 4 rad na temat zdrowego odżywiania, które nie są prawdą, trening w domu, kolejnych 5 mitów na temat zdrowego stylu życia. Marta odpowiada też na pytanie, jak to jest z tym alkoholem i czy on rzeczywiście tuczy. I na koniec tekst, z którym się całkowicie zgadzam, czyli gdzie się podział sport w sporcie?

— Wywiad z psychoterapeutką przeczytałam zaledwie kilka dni przed moją pierwszą wizytą u specjalisty. Polecam przeczytać i dowiedzieć się kilku naprawdę ciekawych rzeczy o tym zawodzie.

— A na sam koniec występ z Amricas Got Talent, który obejrzałam już z 5 razy i jeszcze mi się nie znudził. Cały czas zadaję sobie pytanie „jak?!’, ale właśnie na tym polega magia iluzji.

 

 

 

A Wy, co przeczytaliście, obejrzeliście? Może macie jakieś ciekawe linki, którymi chcielibyście się podzielić? 🙂